تلفن پشتیبانی: 021-43676
 • قوانین و مقررات رزرو و ابطال پروازهای چارتری (داخلی)

 • قوانین و مقررات رزرو و ابطال پروازهای سیستمی (داخلی)

 • قوانین و مقررات صدور بلیت قطار

قوانین و مقررات رزرو و ابطال پروازهای چارتری (داخلی)

 1. صدور و دریافت بليت اينترنتي تنها در صورت تاييد قطعي پرداخت از جانب بانك امكان پذير است.
 2. كليه عمليات خريد بليت در اين سايت مشمول قوانين جاري تجارت الكترونيك بوده و هرگونه تخلف تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت.(خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیت آگاهی کامل دارد.)
 3. خريدار در كليه مراحل خريد و يا استرداد بليت موظف به ثبت اطلاعات کامل در سايت سفرمی نزد خویش میباشد.
 4. شرايط كلي حمل مسافر و بار: حمل و نقل مسافرين و بار آنها تابع مقررات و محدوديتهاي مربوط به وظایف شركتهاي هواپيمايي مقرر در پيمان ورشو و مصوبه مجلس شوراي اسلامي مي باشد.
 5. بلیت خریداری شده فقط به مسافری که نامش در سیستم وارد شده است تعلق دارد و غیر قابل انتقال به غیر می باشد و در صورت عدم تطابق نام مسافر با کارت شناسایی، از پذیرش وی معذور خواهیم بود.
 6. مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات پاسپورت یا کارت ملی (نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، شماره ملی، تاریخ تولد، تاریخ انقضا و محل صدور) و شماره همراه بر عهده مسافر خواهد بود.
 7. مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا در مسیرهای خارجی به عهده مسافر می باشد.
 8. تغییرات احتمالی در برنامه ی پرواز ازطریق سامانه پیام کوتاه وایمیل به اطلاع خواهد رسید؛ لذا صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده خریدار می باشد.
 9. هرگونه تغییر در پرواز داخلی شامل جریمه بوده و درصد جرایم مشابه شرایط کنسلی میباشد.
 10. قوانین استرداد به شرح زیر می باشد:
  • تا ساعت 12 ظهر 2 روز قبل از پرواز 70%
  • تا ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز 80%
  • از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 480 دقیقه قبل از پرواز 100%
  • بعد از پرواز (No Show) شدن مسافر: 100%
 11. بلیت های اینترنتی صرفا از وب سایت فروش اینترنتی سفرمی قابل استرداد می باشد. همچنین تغییر تاریخ یا کنسلی فقط بایستی از طریق این وب سایت انجام پذیرد.
 12. در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط ایرلاین ، در صورت درخواست و انصراف از پرواز پس از برقراری تماس با واحد و با در دست داشتن بلیت ممهور ایرلاین مورد نظر، نسبت به استرداد وجه اقدام فرمایید.
 13. در صورت کنسل کردن بلیت، وجه پرداختی طبق قوانین بانکی حداکثر تا  5روز کاری به حساب بانکی شما مسترد خواهد شد.
 14. چاپ اطلاعات مسیر پرواز توسط مسافر و ارائه آن در فرودگاه به باجه پذیرش مسافر الزامی است.
 15. مسافر موظف به نگهداری از کدهای اعلام شده از جانب سیستم و ارائه آن به مأمور کنترل پرواز در فرودگاه می باشد.
 16. حداکثر 10 دقیقه فرصت برای پرداخت مبلغ صندلیهای خریداری شده و پرداخت آن از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب وجود دارد.
 17. حضور مسافر درکلیه فرودگاههای داخلی و خارجی دوساعت قبل از پرواز الزامی است.
 18. جهت دریافت کارت سوار شدن پرواز، ارائه کارت شناسایی معتبر (کارت ملی- پاسپورت) تمامی مسافران الزامی می باشد.
 19. درصورتیکه اطلاعات صحیح مربوط به سن نوزاد و کودک ارائه نگردد، از پذیرش مسافر ممانعت خواهد شد.
 20. میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر معادل با 20 کیلوگرم می باشد.
 21. پروازهایی که با هواپیمای BAE انجام میگیرد امکان پذیرش حیوان زنده وجود ندارد (هواپیمایی ماهان)

رزرو پرواز در سیستم سفرمی به سادگی امکان پذیر می باشد.:

 1. بعد از جستجوی مسیر مورد نظر می توانید از میان پروازهایی که دارای "نشان ضمانت سفرمی" هستند،بلیط هواپیما را به صورت آنلاین از سایت سفرمی رزرو نمایید.
 2. چنانچه عملیات رزرو شما به درستی پرداخت و انجام گردد، بلیت الکترونیکی به شما نمایش داده خواهد شد و می توانید بوسیله آیکون پرینت آن را چاپ نمایید.
 3. در صورت بروز خطای بانکی در مرحله پرداخت، مبلغ طی 72 ساعت به حساب کاربر مسترد می گردد.
 4. به یاد داشته باشید که کد رزرو انجام شده ( PNR ) را حتما یادداشت نمایید.
 5. در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی می توانید با شماره های88884251- 021و یا 88884794-021 تماس حاصل فرمایید.

قوانین و مقررات رزرو و ابطال پروازهای سیستمی (داخلی)

 1. فعالیت وب سایت سفرمی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین تجارت الکترونیکی میباشد. خدمات ارائه شده در این وب سایت، مختص به "سفرمی" است و هرگونه بهره برداری از متن ها، اطلاعات، عکس ها، طرح ها، لوگوها و نقشه های موجود در این وب سایت پیگرد قانونی دارد. افراد تنها با ذکر نام، نشانی و لینک به صفحه ی اینترنتی وب سایت "سفرمی" مجاز به استفاده از مطالب این وب سایت در اینترنت می باشند و استفاده از اطلاعات در رسانه ها، با کسب اجازه ی کتبی از مدیریت شرکت سفرمی بلامانع است.
 2. اطلاعات شخصی وارد شده توسط کاربران در سایت "سفرمی" محرمانه بوده و در سطح امنیتی بالایی قرار دارد. سفرمی نهایت تلاش خود را جهت نگهداری و محافظت از این اطلاعات به کار می برد. بنابراین به منظور حفظ حریم امنیتی اطلاعات شخصی کاربران، هر کاربر متعهد می شود که هیچ گونه اطلاعاتی را از روی سایت هک نکرده و هیچ مشارکتی با اشخاص حقوقی و حقیقی در انجام این امر نداشته باشد. همچنین در صورت مشاهده و اطلاع یافتن از هرگونه اقدام منجر به هک توسط شخص یا موسسات دیگر در اسرع وقت این امر را به اطلاع مدیریت سایت سفرمی برساند.
 3. کاربران متعهد می شوند اطلاعات شخصی خود را در ثبت نام و رزرو به درستی و کامل وارد کنند و چنانچه اطلاعات خود را ناقص وارد کنند مسئولیت آن بر عهده ی شخص می باشد.
 4. کاربران متعهد می شوند که هر گونه تغییر در مشخصات شخصی خود را الزامآ و در اسرع وقت در وبسایت "سفرمی" اصلاح نمایند، چنانچه این اصلاحات صورت نگیرد، این وبسایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
 5. وبسایت "سفرمی" اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط برطبق موارد مطرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
 6. وب سایت "سفرمی" اطلاعات پرواز و فروش اینترنتی بلیت هواپیما را ارائه می دهد و در قبال شرایطی از قبیل: تاخیر یا تعجیل و کنسلی پرواز هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 7. هرگونه سوء استفاده از نام تجاری "سفرمی" سایت اینترنتی "سفرمی"، مکاتباتی از سوی "سفرمی" و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت ایجاد نماید ممنوع بوده و چنانچه این امر صورت گیرد پیگرد قانونی خواهد داشت.
 8. پروازهایی که با هواپیمای BAE انجام میگیرد امکان پذیرش حیوان زنده وجود ندارد (هواپیمایی ماهان)

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیت هواپیما

 1. فرایند خرید و رزرو بلیت از وب سایت "سفرمی" طبق قوانین و مقررات تجارت الکترونیک می باشد و هرگونه تخلف در این امر تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. کاربر ضمن خرید و رزرو اینترنتی بلیت متعهد می شود که در آگاهی کامل از کلیه ی قوانین و مقررات خرید بلیت از این سایت می باشد.
 2. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت تاخیر یا تعجیل و کنسلی، در زمان انجام پرواز، بر عهده ی آن شرکت هواپیمایی می باشد.
 3. هنگام ثبت نام و رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیت وجود ندارد و "سفرمی"، هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده اند بر عهده ندارد. بنابراین برای اصلاح اطلاعات، مسافر موظف است بلیت را کنسل و مجدداً خریداری کند.
 4. بلیت خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر میباشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیت با کارت شناسایی، از پذیرش ایشان معذور خواهیم بود.
 5. در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کمتر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و وارد نمودن رده ی سنی به صورت اشتباه، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت خواهد شد. بلیت نوزاد و کودک به هیچ عنوان به صورت مجزا از بلیت بزرگسال صادر نمی گردد.
 6. لازم به ذکر است قیمت بلیت های سیستمی برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت می باشد، اما قیمت بلیت های چارتری (غیر قابل استرداد) کودک با بزرگسال برابر است.
 7. پس از پرداخت مبلغ و تایید بلیت، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات آن از طریق پیام کوتاه و ایمیل به مشتری ارسال می گردد. هنگام مراجعه به فرودگاه در پروازهای چارتر ارائه ی یک نسخه ی چاپ شده از بلیت و در پروازهای سیستمی، ارائه ی شماره ی بلیت به همراه کارت شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 8. مطابق با قوانین هواپیمایی کشوری هر نوع کنسلی بلیت از جانب مسافر، شامل جریمه ی کنسلی می شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیت کسر شده و مابقی پول، به صورت آنلاین به حساب مسافر مرجوع می گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می باشد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و هزینه ی بلیت این پروازها در صورت کنسلی به طور کامل پرداخت می شود.
 9. لغو یا تاخیر پرواز بیش از دو ساعت، شامل جریمه ی کنسلی نمی شود. در این صورت مسافر می تواند به صورت آنلاین فرم درخواست استرداد بدون جریمه را پر کند.
 10. لازم به ذکر است اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف انجام گیرد، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت ایرلاین، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه ی کنسلی شود.
 11. خریدار حق تغییر قیمت بلیت، دست بردن در مفاد بلیت و یا فروش مجدد بلیت با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
 12. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانمهای باردار، افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - عروقی، بیماریهای تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، بیماران دیالیزی یا افرادی که از داروهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. همچنین این گروه از مسافران ملزم به همراه داشتن داروهای مورد نیاز خود در طول سفر می باشند.
 13. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیت در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیت توسط این افراد، تمام مسئولیتهای بعدی، بر عهده ی شخص کاربر خواهد بود.


از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد تا 30 دقیقه قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز شناسه نرخی (کلاس) خط هوایی
40% 40% 40% 20% 20% V-Y-C-J ایران ایر
60% 60% 60% 30% 30% M-Q ایران ایر
100% N-L ایران ایر
40% 20% 20% 20% 20% N-Y-S-O آسمان
60% 30% 30% 30% 30% H-L آسمان
100% B آسمان
40% 20% 20% 20% 20% DEZVMQ آسمان
50% 50% 30% 10% 10%   ماهان
50% 50% 40% 20% 20%   آتا
50% 50% 40% 20% 20% V-M-H-B-Y-S ایران ایرتور
50% 50% 30% 10% 10% Z-L-Y-B-E تابان
100% U-H تابان
50% 30% 30% 10% 5% به غیر از N-R قشم ایر
100% N-R قشم ایر
70% 70% 70% 70% 40% K کاسپین
60% 60% 60% 60% 30% M کاسپین
50% 50% 50% 20% 20% H کاسپین
از 12 ظهر روز قبل پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز 50% 30% 30% همه کلاس ها نفت
از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد 65%
از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد 40 درصد تا 24 ساعت قبل از پرواز 20 درصد J-C-Y-H-V کیش ایر
از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد 50 درصد تا 24 ساعت قبل از پرواز 25 درصد Q-M-N-L-O کیش ایر
قوانین کنسلی هواپیمایی ماهان
NOSHOW از 12 ظهر 1 رزو قبل تا 3 ساعت قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز شناسه ی نرخی
50% 30% 10% X
50% 30% 10% T
50% 30% 10% V
50% 30% 10% Q
50% 30% 10% P
50% 40% 15% L
70% 50% 20% N
70% 40% 30% C
50% 40% 20% I
95% 90% 90% U
95% 90% 90% W
قوانین کنسلی هواپیمایی زاگرس
از سه ساعت قبل از پرواز به بعد تا سه ساعت قبل از پرواز تا 12 یک روز قبل از پرواز از زمان صدور تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز شناسه نرخی
30% 20% 10% 5% C,J,F بیزینس
40% 30% 20% 15% B,D,E,S,I,T,U,A اکونومی
50% 40% 30% 25% M,N,R
70% 50% 40% 35% Q,L
80% 60% 50% 45% H
100% 50% P,V,Y,K

قوانین و مقررات صدور بلیت قطار

 1. تمام قوانین و مقررات مندرج در سایت سفرمی طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 2. اطلاع رساني در مواقع اضطراري از طريق پست الكترونيك و يا پيام كوتاه انجام مي پذيرد، ‌لذا مسئوليت صحت درج پست الکترونیک و شماره تلفن همراه، بعهده خريدار مي باشد.
 3. استرداد بليت از طريق يكي از مراكز فروش بليت قطار و با ارائه كارت شناسايي معتبر(كارت ملي، شناسنامه یا پاسپورت) امكان پذير مي باشد.
 4. قوانین استرداد به شرح زیر می باشد:
  • - تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت قطار،۹۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
  • - از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا سه ساعت پيش از حركت قطار، ۷۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
  • - از سه ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار۵۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
 5. پس ازحركت قطار، امكان‌ استرداد امکانپذیر نمی باشد و هزينه بليت مسافر سوخت مي شود.
 6. مسافران محترم به این نکته توجه داشته باشند که ساعت ثبت استرداد آنلاین برای بلیت های خریداری شده در سایت سفرمی براساس ساعت استرداد در شرکت های ریلی می باشد. برای محاسبه دقیق درصد استرداد بلیت، بهتر است حداقل 10 دقیقه قبل از زمان ثبت شده در قوانین سیستم سفرمی، برای استرداد اقدام نمایید. در غیر این صورت، مسئولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه‌ی کنسلی بر عهده‌ی مسافر می باشد.
 7. حداكثر تا يك ساعت پس از صدور بلیت به شرط عدم حركت قطار، امکان استرداد آنلاین از طریق وبسایت سفرمی و یا با مراجعه به مراكز فروش وجود دارد.
 8. کودک تنها (بین ۲ تا ۱۲ سال) که بدون همراه بزرگسال قصد رزرو و خرید بلیت را داشته باشد، مجاز به اخد بلیت نمی باشد.
 9. براي كودكان ۲ تا ۱۲ سال تمام، بلیت نيم بها محاسبه مي‌شود.
 10. برای نوزادان تا 2 سالگی، معادل 10درصد از بهای کل بلیت محاسبه و دریافت مي‌شود.
 11. برای خرید کوپه دربستی، باید بعد از انتخاب مسیر و تاریخ مورد نظر، گزینه کوپه دربستی را انتخاب کرده و جستجو نمایید.
 12. چنانچه بلیت رفت و برگشت يكسان و همنام باشد، وجه كامل بلیت رفت حداكثر تا يك‌ماه پس از تاريخ حركت در كليه مراكز فروش به مسافر پرداخت مي‌شود و يا در صدور بلیت قطارهاي بعدي اولويت خواهد داشت. در صورت تمايل مسافر، وجه كامل بلیت برگشت نيز پرداخت مي‌شود. حداكثر زمان استرداد بلیت برگشت ۳ ساعت قبل از حركت قطار مي‌باشد.
 13. در صورت تاخير بيش از حد مقرر قطار اكسپرس يا سريع در رسيدن به مقصد، اگر تاخير ناشي از حوادث طبيعي نباشد و ناشي از قصور راه آهن يا شركتي كه حمل مسافر را بعهده دارد باشد در صورت تاخير بيش از حد مجاز، ۵۰ درصد بهاي بلیت بعد از كسر خدمات (خدمات ايستگاهي و پذيرايي) حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ حركت به مسافر، پرداخت مي‌شود.
 14. در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی می توانید با شماره های درج شده در سیستم تماس حاصل فرمایید.

قوانین و مقررات صدور بلیت حمل خودرو

 1. پس از رسيدن قطار به مقصد تحويل فوري خودرو به دليل انجام امور مربوط به تخليه خودرو از واگن امكان پذير نبوده و تحويل خودرو در ساعات اداري و با فاصله زماني انجام می شود.
 2. ساعت حركت درج شده روي بليت حمل خودرو، آخرين زمان پذيرش خودرو جهت اعزام از مبداء حركت بوده و شروع پذيرش خودرو از ساعت 8 صبح روز حركت قطار مي باشد.
  تبصره : موارد استثناء در قسمت توضيحات خاص بليت اعلام مي گردد. (مانند حمل خودرو در مسير مشهد – شيراز)
 3. حمل خودروهاي با ارتفاع بيش از 158 سانتيمتر (شاسي بلند – پاترول، پرادو، سانتافه، نيسان وانت و ...) يا عرض بيش از 180 سانتي متر (اكسل پهن) مقدور نميباشد.
 4. جهت خودروهاي عبوري از ايستگاه تهران، لازم است بليت حمل خودرو در مسير دوم با يك روز فاصله از ورود قطار اول به تهران صادر گردد.
 5. در صدور بليت براي ساير خودروهاي عبوري، ساعت حركت انتخابي براي بليت خودرو در مسير دوم با پيشبيني تأخيرات احتمالي قطار اول و رعايت بند 2 اقدام گردد. بر اين اساس، لازم است حداقل 8 ساعت بين زمان رسيدن قطار اول به مقصد تا زمان حركت قطار دوم فاصله در نظر گرفته شود.
 6. ارائه اوراق شناسايي مالك و نيز خودرو هنگام تحويل دادن و تحويل گرفتن آن الزامي ميباشد.
 7. درج شماره شهرباني (پلاك) خودرو و سپس نام خودرو و تا حد امكان نام مالك خودرو بر روي بليت ضروري است.
  • براي خودروهاي صفركيلومتر كه هنوز شماره نشدهاند، شش رقم آخر شماره شاسي به جاي شماره پلاك درج شود. در اينگونه موارد، ارائه برگه فروش هنگام تحويل خودرو الزامي است.
  • براي خودروهاي گذر موقت و عبوري، فقط تا قبل از به اتمام رسيدن زمان مجوز عبور ميتوانند با همان شماره پلاك گذر موقت بليت صادر نمايند.
© 2018 safarme.com. All Rights Reserved.
safarme safarme.com
web: 8.11

سفرمی معتبر ترین سامانه خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی خرید بلیط قطار و رزرو هتل با گارانتی ارزان ترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی تمامی نیاز های شما است تا سفری لذت بخش و با خیالی آسوده را تجربه کنید. سایت سفرمی ارزان ترین نرخ خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی خرید بلیط قطار تمامی مسیر ها و رزرو هتل در سراسر کشور را با قیمتی مناسب و به آسانی چند کلیک را برای شما فراهم کرده است. سفرمی با هدف ارائه خدمات گردشگری به روشی آسان، ارزان و بدون دردسر و با استفاده از تیمی حرفه‌ای و به کارگیری دانش به روز صنعت توریسم و گردشگری، از سال 1394 فعالیتش را آغاز کرد و تا کنون موفق به ارائه خدمات به صد ها هزار مشتری و جلب رضایت کامل آنها شده ایم. هم اکنون می توانید با خرید بلیط هواپیما بلیط قطار رزرو هتل و رزرو تور به جمع مشتریان سفرمی بپیوندید و از تخفیف های ویژه ما بهرمند شوید.

logo-samandehi
ورود به سایت

فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت

ثبت نام در سایت
لطفا برای فعال سازی نام کاربری خود، از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه، لینک فعال سازی را کلیک کنید.
نام کاربری شما عبارتست از ایمیل وارد شده در مرحله قبل