info@safarme.com
021-42103
  • بلیط هواپیما کاسپین

هواپیمایی کاسپین

معرفی

معرفی هواپیمایی کاسپین

ارزان ترین نرخ رزرو بلیط هواپیما در سایت سفرمی

هواپیمایی کاسپین از بدو تأسیس مأموریت دستیابی به خودکفایی در بخش های مختلف عملیات، بازرگانی، مهندسی و پشتیبانی در صنعت هواپیمایی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و امروزه تمامی فرآیند ارائه به خدمات پروازی را با تکیه به سرمایه انسانی متخصص و توانمند و امکانات در اختیار تأمین می نماید.

معنای کلمه کاسپین :

کاسی ها یا کاسپیان، تیره ای سفیدپوست بوده اند که همزمان با مادها و قبل از پارس ها در شمال باختر دریای هیرکان زندگی کشاورزی داشته اند.  این قوم به عنوان ساکنان اولیه گیلان معرفی شده اند و در کرانه های دریای خزر زندگی می کرده اند.  سرزمین آنها در نقشه قدیم خاور، کناره غربی دریای خزر از محل تلاقی رود ارس و کر تا جنوب غربی و جنوب این دریا نشان داده شده است.  زبان شناسان بر این باورند که نام شهر قزوین نیز برگرفته از همین ریشه است، زیرا شهر مذکور دروازه قلمرو کاسپی ها بوده است.  نام های بازمانده از کاسپی ها در اسماد آرامی در مصر به زبان ایرانی است.  بنا بر این، کاسپی ها باید ایرانی باشند یا شدیداً تحت تأثیر فرهنگ ایرانی دانسته شوند.

بنا بر این، واژه کاسپین نه تنها ریشه انگلیسی ندارد، بلکه نامی کاملاً فارسی است.

تاریخچه

تاریخچه هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین (سهامی خاص) به عنوان اولین شرکت خصوصی در صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور در سال ۱۳۷۲ تأسیس و فعالیت خود را در عرصه ارائه خدمات مسافری با ۴ فروند هواپیما از نوع یاک ۴۲ آغاز نمود. این شرکت با بهره‌گیری از تجربه ۲۳ ساله و برخورداری از پرسنل متخصص و متعهد توانسته است ضمن توسعه فعالیت‌ها در ابعاد مختلف شرکت، به افتخارات ویژه‌ای در این حوزه دست پیدا کند.

از سال ۱۳۷۹ به مرور پنج فروند هواپیمای ملکی از نوع توپولوف ۱۵۴ به ناوگان شرکت اضافه گردید.

هم‌اکنون شرکت هواپیمایی کاسپین با برخورداری از ناوگان هواپیماهای MD و بوئینگ ۷۳۷ در مسیرهای پروازی داخلی و بین‌المللی به ارائه خدمت می‌پردازد و بر اساس سند چشم‌انداز تدوین شده و با مد نظر قرار دادن رقابت سالم با سایر شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌ریزی‌های لازم را جهت دستیابی به هدف تبدیل شدن به یکی از سه شرکت هواپیمایی برتر کشور انجام داده و گام‌های مثبتی را در این مسیر در بخش‌های مختلف بازرگانی، عملیات پروازی، آموزش، فنی و مهندسی و پشتیبانی برداشته است.

از جمله این موفقیت‌ها می‌توان به توسعه ناوگان هوایی کشور در تایپ جدید بوئینگ ۷۳۷ و اخذ مجوزهای لازم در این زمینه اشاره نمود؛ به گونه‌ای که شرکت هواپیمایی کاسپین اولین دارنده هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ملکی عملیاتی در کشور، تنها مرکز نگهداری و تعمیرات بومی تایپ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ و اولین مرکز آموزش این تایپ در سطوح خلبان، مهماندار و تکنسین‌های فنی می‌باشد.

در حوزه سامانه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت هواپیمایی کاسپین از سال ۱۳۹۳ اقدام به طراحی و استقرار مجموعه سامانه‌های یکپارچه سیمرغ به عنوان تنها مجموعه سامانه یکپارچه بومی در صنعت هوانوردی کشور شامل زیرسامانه‌های متعدد رزرواسیون و فروش، مدیریت پذیرش مسافر (DCS)، مدیریت ناوگان و کرو، نگهداری و تعمیرات، ترانسپورت و … نموده است که این سامانه‌ها هم‌اکنون در مجموعه‌های ذی‌ربط مورد استفاده عملیاتی قرار می‌گیرند و به اذعان کارشناسان امر، رقیبی جدی برای سامانه‌های خارجی مشابه به شمار می‌روند.

ناوگان

BOEING 737

۳ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۶۲.۸۲۲ کیلوگرم

طول بال ها: ۲۸.۸۸ متر

طول: ۳۳.۲۵ متر

ارتفاع: ۱۱.۱۳ متر

حداکثر برد: ۱۰.۷۰۰ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۱۴۴

بلیط هواپیما کاسپینبلیط هواپیما کاسپین
هواپیما McDonnell Douglas MD-83

۵ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۳۵.۳۲۹ کیلوگرم

طول بال ها: ۳۲.۸۷ متر

طول: ۳۹.۷۳متر

ارتفاع: ۹.۲۵ متر

حداکثر برد: ۱۱.۲۷۸ کیلومتر

ظرفیت مسافر: ۱۳۷

بلیط هواپیما کاسپینبلیط هواپیما کاسپین

غذا

قسمت های مختلف کیترینگ کاسپین :
  • آشپزخانه
  • توزیع پروازی
  • بسته بندی
  • انبار مواد غذایی
  • نانوایی
بلیط هواپیما کاسپین

آشپزخانه 

در این بخش شرکت های هواپیمایی، آشپزخانه ها و سامانه اغذیه پیشرفته ای را به خدمت می گیرند. به طور مثال برای یک پرواز داخلی می بایست ۳۵۰ بسته پذیرایی آماده شود و این حجم کار برای کلیه پرواز های یک شرکت هواپیمایی بسیار پیچیده و سنگین است.

آشپزخانه ها مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد غذایی را با توجه به الگوهای تغذیه ای در پرواز انتخاب می کنند. این مواد بیشتر از نوع مواد غذایی مرغوب می باشد. جدول کیترینگ روزانه کاسپین با توجه به پروازهای صبحگاهی، میانه روز، ظهر گاهی، عصر و شبانه متغیر است و با توجه به این وضعیت نوع تولیدات متفاوت خواهد بود.

به طور مثال در پروازهای صبحگاهی از موادی با درصد شیرینی بالاتر به جهت تأمین انرژی در انسان استفاده می شود و در پروازهای ظهر از موادی به صورت ترکیبی از قند ها و پروتئین ها استفاده شده و در هنگام شب مواد پروتئینی و فیبری مورد توجه قرار می گیرد.

در کیترینگ کاسپین عمدتاً غذاها در گروه های شیرینی و ساندویچ قرار می گیرد و دلیل این انتخاب، صرف و هضم ساده تر و حجم کمتر است. در پروازهای بیش از ۶۰ دقیقه از غذاهای گرم نیز استفاده می شود.

بلیط هواپیما کاسپین

توزیع پروازی :

شرکت های هوایی به دلیل دارا بودن تاسیسات کیترینگ، تولیدات غذایی و  محموله های خود را از ۳تا۱۲ ساعت قبل از پرواز و با استفاده از خودرو های یخچالدار با دمای استاندارد به محل فرودگاه حمل نموده وپس از قرارگیری در کانتینر مخصوص به داخل هواپیما منتقل می شود و توسط مهمانداران در بین مسافران و کرو پروازی توزیع می گردد.

قبل از پرواز به جهت کنترل فشار خون و تسکین اعصاب از سوی مهمانداران به مسافران شکلات های شیرین توزیع می شود.

پس از پرواز هواپیما و سپری شدن ۱۰ الی ۱۵ دقیقه از این زمان، بسته های کیترینگ در بین مسافران توزیع شده و در مناسبت های مختلف سال نیز هدایایی از طرف شرکت هواپیمایی کاسپین به آنها اهدا می شود. برخی از مسافران بنا به عادات شخصی بسته ها را نگه داشته و پس از رسیدن به مقصد با خود همراه می آورند که البته این امری طبیعی است.

بخش کیترینگ هوایی یکی از حساس ترین ودر عین حال مهمترین عنصر کیفی در شرکت های هواپیمایی بشمار می رود. هر چه نحوه ارائه این سرویس ها مطلوب تر باشد رضایت مندی از آن شرکت بیشتر خواهد بود.

بسته بندی :

بسته بندی مواد غذایی بسیار مهم است. دراین خصوص کیترینگ شرکت هواپیمایی کاسپین، تولیدات خود را با استفاده از سیستم وکیوم، جعبه های لانچ باکس، ظرف های فوکری و ظروف یکبار مصرف PET آماده نموده به پرواز ها منتقل می نمایند. مواد غذایی کیترینگ معمولاً ۳ تا ۱۲ ساعت قبل از هر پروازی آماده است و تا ۷۲ ساعت به راحتی می توان صرف نمود.

یکی از ویژگی های کیترینگ، در سازگاری غذا با هر ذائقه و سلیقه ها بوده و همچنین توجه به غذاهای مرسوم در خانواده های بومی و سنتی در ارجحیت می باشد.

بلیط هواپیما کاسپین

انبار مواد غذایی:

انبار مواد غذایی وظیفه تهیه و توزیع مواد غذایی به بخش توزیع پروازی، بسته بندی، آشپزخانه و نانوایی را دارد که ضمن تهیه اجناس مواد غذایی آنها را مطابق با اصول انبارداری، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء در انبار نگهداری مینمایندو مواد غذایی مطابق با نوع سیستم نگهداری در سردخانه های بالای صفر درجه و زیر صفر درجه، انبار می گردد.

در انبار مواد غذایی نکات ذیل قابل توجه می باشد :

بازرسی کامل اقلام و اجناس دریافتی با توجه به تاریخ انقضاء و قرار دادن کلیه اجناس محلهای مربوطه

رعایت کامل اصول ایمنی، حفاظتی، بهداشتی در کلیه انبارها خصوصاً انبار ظروف یکبار مصرف و قابل اشتعال

تفکیک به موقع اجناس سالم از اجناس خراب شدنی و اعلام به موقع جهت تعیین و تکلیف این قبیل اجناس، از طریق سلسه مراتب

بلیط هواپیما کاسپین

نانوایی :

از آنجاییکه تولید نان پروازی توسط پرسنل و تجهیزات نانوایی در این شرکت، طبق برنامه پروازی و نیاز کیترینگ انجام می شود، لذا روزانه تعداد ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰  هزار قرص نان پروازی و ۳۰۰ قرص نان پرسنل در این شرکت تولید می گردد. قابل ذکر می باشد که تولید این مواد و پخت نان با رعایت اصول کامل بهداشتی و دستگاه های پیشرفته و استاندارد می باشد.

شبکه پروازی

بلیط هواپیما کاسپینبلیط هواپیما کاسپین

اطلاعات تماس

پروازهای ورودی کاسپین از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی از ترمینال ۴ در فرودگاه مهرآباد انجام می شوند.

ترمینال پرواز

شماره های تماس ضروری ترمینال ۴:

افسر نگهبان (پلیس): ۶۱۰۲۲۶۶۷

مدیریت ترمینال: ۶۱۰۲۳۲۰۴

اطلاعات پرواز: ۶۱۰۲۳۱۸۷

اورژانس: ۶۱۰۲۳۲۸۰

ترافیک: ۶۱۰۲۳۳۷۵

فروش: ۶۱۰۲۳۳۷۹

شماره های تماس ضروری ترمینال ۶:

افسر نگهبان (پلیس): ۶۱۰۲۲۷۱۷

مدیریت ترمینال: ۶۱۰۲۳۲۰۶

اطلاعات پرواز: ۶۱۰۲۳۱۹۶

اورژانس: ۶۱۰۲۳۲۸۰

حراست: ۶۱۰۲۳۰۹۰

اطلاعات تماس

آدرس : جاده مخصوص کرج تهرانسر بلوار گلها پشت کلانتری ۱۵۰ کوچه هواپیمایی کاسپین

تلفن: ۵-۴۴۵۳۵۰۵۲

نمابر: ۴۴۵۶۱۱۱۲

معاونت بازرگانی: ۴۸۰۶۳۱۶۹

دفتر فروش: ۳۳۳-۱۳۴-۴۸۰۶۳۱۳۳

روابط عمومی: ۳۳۸-۴۸۰۶۳۱۳۸

آدرس سایت:https://www.caspian.aero/

امتیازدهی به ایرلاین

نظافت

امتیاز 3.8 از 5

کترینگ

امتیاز 3.4 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 3.8 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 4.0 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 3.5 از 5

میانگین امتیاز هواپیمایی

امتیاز 3.7 از 5/ 192 رای

شما هم می توانید در مورد این ایرلاین نظر بدهید.

برای ثبت امتیاز نیازی به ثبت نام نیست.

نظافت

امتیاز 3.8 از 5

کترینگ

امتیاز 3.4 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 3.8 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 4.0 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 3.5 از 5
امتیاز دهید
3.7 از 5
192
44 نظر

دیدگاه ها (44 نظر)

میترا
در روز 1397/4/24 گفته است:

خیلی گروووووووونه

سمیه
در روز 1397/4/22 گفته است:

از خلبان پرواز اصلا راضي نبودم اطلاع رساني درستي انجام نمي دادند مشخص نبود كه اين پرواز دچار چه مشكلي بود در حين پرواز

مصطفی
در روز 1397/4/21 گفته است:

خلبان پرواز در ابتدا پرواز در تیک اف با چرخشهای بسیار در حین اوج گیری و همچنین انتخاب مسیر و ارتفاع نامناسب در حین پرواز به خصوص در نزدیکی مشهد و نزدیکی به باند و چرخش 90درجه ای برای لندینگ تکان های شدید ایجاد نمود همچنین به علت ارتفاع و سرعت زیاد نتوانست به موقع وبا زاویه مناسب بنشیند . با گذشتن از نیمه باند و ضربه شدید به باند و هواپیما و ترمز شدید در انتهای باند ایستاد . علی رقم هوای بسیار خوب پرواز بدی را انجام داد.

علیرضا
در روز 1397/4/17 گفته است:

با تشکر از اطلاع رسانی شما در خصوص اعلام تاخیر . با وجود این قبل از رفتن به فرودگاه با اطلاعات پرواز تماس گرفتم که گفتند تاخیر بیشتر است .

فریبا
در روز 1397/4/17 گفته است:

خسته نباشید

سلیمان
در روز 1397/4/15 گفته است:

ادب و احترام دارم . ۱- در خصوص برخورد بسیار مناسب و حرفه ای و عمومی یکی از مهمانداران خانم،نهایت رضایت را دارم!!!۲- با توجه به ساعت پرواز ،هارمونی صبحانه و کمیت ، مناسب نبود و لازم است تجدید نظر نمایید۳- روزنامه برای طول سفر توزیع نشد۴- لازم است مختصات جغرافیایی در طول پرواز اعلام گردد۵- تیکاف و گلاید هواپیما ، جالب و مورد توجه بود. با ارادت . مسافر پرواز - علی نژاد

عاطفه
در روز 1397/4/15 گفته است:

لطفا امکان تهیه کارت پرواز به صورت اینترنتی و از سایت را ایجاد فرمایید باتشکر

افسانه
در روز 1397/4/15 گفته است:

کاسپین: افتضاح برای پذیرایی کوکو سبزی خام یخ دادن، هواپیمایی افغانستانم اینطوری پذیرایی نمیکنه! 1:30 ساعت تاخییر بدون کوچکترین عذرخواهی!

حمید
در روز 1397/4/13 گفته است:

بیش از 5 ساعت تاخیر و بدون اطلاع قبلی

سهیلا
در روز 1397/4/12 گفته است:

تاخیر ۴ ساعته تهویه هواپیما بسیار بد و بسیار گرم بسیار ناراضی هواپیمایی کاسپین افتضاح بود هیچ وقت نه از این شرکت هواپیمایی بلیط میخرم نه اجازه میدم هیچ اشنایی از این هواپیمایی بلیط بخره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

نام:
ایمیل:
دیدگاه:

سفرمی با هدف ارائه خدمات گردشگری به روشی آسان، ارزان و بدون دردسر و با استفاده از تیمی حرفه‌ای و به کارگیری دانش به روز صنعت توریسم و گردشگری، از سال 1394 فعالیتش را آغاز کرد.

اصلی‌ترین خدمات سفرمی در زمینه‌های خرید بلیط هواپیما (سیستمی و چارتر)، رزرو هتل و رزرو تور می‌باشد که در این زمینه سعی شده است که کاربر به راحت‌ترین شکل ممکن بتواند پروازها و هتل‌های مورد نظر خود را بررسی و مناسب‌ترین آن‌ها را از نظر زمانی و هزینه‌ای انتخاب کند.

فرآیند رزرو تور، هتل و بلیط هواپیما در سفرمی بسیار ساده بوده و تنها با چند کلیک، می‌توانید فرآیند بررسی بلیط هواپیما، انتخاب بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید.

کاربران سفرمی می‌توانند از بین تمامی ایرلاین‌های بزرگ ایران (مانند ایران ایر، ماهان، کیش ایر، معراج، آسمان و زاگرس) و بیشتر هتل های ارزان، متوسط و لوکس ایران (و جهان) انتخاب مورد نظرشان را انجام دهند. همچنین تیم پشتیبانی سفرمی به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و رفع مشکلات کاربران در هنگام رزرو بلیط هواپیما و قبل و بعد آن هستند.

سفرمی، سفری هوشمند و آسوده را برایتان به ارمغان می‌آورد!